JHI 05

JHI 05

JHI Nárazové loupačky

Nárazová loupačka JHI využívá kinetické energie nárazu letícího semena. Stroje je možné použít k loupání slunečnice a dalších olejnin s tvrdou slupkou, která se oddělí při nárazu. Využití je rovněž pro loupání obilovin. Pro různé materiály jsou dostupné různé typy nárazových kotoučů.

Nárazové loupačky JHI se používají k loupání olejnin nebo obilovin, kde jádro není pevně spojeno se slupkou. Z olejnin se jedná např. o tyto plodiny: slunečnice, konopí, moringa, piniové oříšky, třešňové pecky. Z obilovin např. oves, špalda, pšenice jednozrnka a dvouzrnka. Stroj není vhodný k loupání semen, kde slupka pevně lpí na jádru. Pro tyto typy surovin je vhodnější použít loupací stroj JHP.

Stroj JHI se používá k loupání surovin, které již prošly čištěním a tříděním (kalibrováním). Vyloupaná surovina se nejčastěji používá k přímé konzumaci celých jader, případně mohou být zařazeny další potravinářské nebo i krmivářské operace.

Po loupání je nutné roztřídit slupky, zlomky jader, celá jádra a nevyloupaná zrna. Výkon stroje je uváděný ve vstupní surovině. Pro nastavení optimálních parametrů stroje je použit motor řízený frekvenčním měničem.


Přednosti:
  • Nízká spotřeba elektrické energie
  • Tichý chod bez vibrací a rázů
  • Vysoká účinnost
  • Snadné nastavení stroje
Možnost použití:
  • Loupání semen slunečnice na potravinářské účely a pro lisování oleje
  • Loupání dalších olejnin, jejichž slupka se oddělí vlivem nárazu (konopí, sója, řepka, moringa, piniové oříšky, atd.)
  • Loupání obilovin (oves, špalda, pšenice jednozrnka a dvouzrnka)

Technická data:
Typ stroje JHI 05
VÝKON
Slunečnice t/h 1-2,5
Oves t/h 2-4
ROZMĚRY
Délka mm 900
Šířka mm 900
Výška mm 1840
OSTATNÍ
Příkon kW 2,2
Hmotnost kg 165
POZNÁMKA
Nízká spotřeba a vysoký výkon.